Moje domovská stránka : www.kuknamys.cz -     Letecký simulátor L-159A Alca     Sbírka modelů 1:48     Astronomický dalekohled     Fotografie domácích mazlíčků     A další nesmysly :-)    


SARP - zapisovač letových údajů


SARP - zapisovač letových údajů

Zapisovač letových údajů pro FS2004 jsem v různých verzích zkoušel po mnoho let a i když některé jeho verze byly celkem vydařené měly jeden zcela drobný nedostatek. Pokud je pro mě létání zábavou a jsem alespoň mírně sebekritický tak po simulátorovém letu mám vždy dobré povědomí jak jsem ho "odletěl" a kde jsem co zkazil. A tak prohrabovat se po letu v nahraných datech mě vážně nikdy nezaujalo. Teprve tehdy když jsem si začal tvořit mise v FS Recorderu jsem najednou potřeboval mít nějaký záznam vytvořené mise, abych se před letem seznámil zhruba s jeho průběhem. A SARPový program se ukázal pro tyto účely jako ideální nástroj. A protože jednoho ze simptáků SARPový program také zaujal a vyjádřil přání ho vyzkoušet, tak to byl důvod pro vznik této části mých stránek.


Modul zápis - stáhnete zde : Zapis.zip . Musíte mít naisntalovaný FSUIPC placené verze. Pokud spustíte program Pokus.exe tak se objeví hlavní okno programu :

Pokud ťuknete na "Spusteni programu" vytvoří se nový soubor sarp.txt pokud ještě neexistuje. Pokud již existuje tak se data začnou přidávat k již existujícímu souboru. Data se tvoří v adresáři, ve kterem je program Pokus.exe spuštěný. Pokud chceme čistá nová data bez předchozích tak již existující soubor sarp.txt před spuštěním programu smažeme. Z programu nelze vyskočit, dokud neuvedeme FS9 do režimu SLEW. Potom lze tlačítkem EXIT činnsot programu ukončit.
Modul vyhodnocení - stáhnete zde : Vyhodnoceni.zip . Pokud spustíte program lesson13.exe tak se objeví hlavní okno programu s vyhodnocenými daty. Do adresáře odkud spouštíte program vyhodnocení musíte předem nahrát soubor sarp.txt s daty, které se mají zobrazit. Program pracuje pouze v našich zeměpisných souřadnicích. Zapisuje pouze rychlost, výšku a trasu letu.


Program zatím není ověřený že pracuje u uživatelů. Není vyloučeno, že s programem se musí šířit i nějaké další distribuční soubory. Pokus si to někdo chcete vyzkoušet tak opatrně a na vlastní nebezpečí !

Program prozatím v průběhu asi každé páté minuty vygeneruje špatné data, která se musí ručně upravit. Časem to budu řešit a možná budou přidávány i další funkce, ale to se vše teprve uvidí :-)